Společenství manželů

Společenství manželů Vizovské farnosti se schází každé sudé úterý na naší faře ve 20 hodin. Setkání trvá většinou cca do 21:30 hod.

Program:

• modlitba růžence
  • Slovo života daného měsíce, popř. četba úryvku Písma svatého
  • občas nějaká zkušenost ze života
  • popř. jen tak "kecání" o životě.

Společenství je otevřené pro všechny "účastníky života manželského", kteří mají chuť být občas spolu a sdělit si radosti i strasti všedních dnů. Schází se nás střídavě 5 - 20 a jsme věku různého, od cca. 30 do 50 let (ale hranice dány nejsou). Historie našeho společenství sahá nějakých 10 - 11 let zpátky.

Počet účastníků setkání a jeho náplň je do jisté míry také ovlivňována tím, kdo a jaké má narozeniny. V tomto případě je možno z fary ucítit závan koláčků a slivovice (i to patří k životu).

Možná se nedá ukázat na konkrétní akci ve farnosti, kterou by mělo "na triku" pouze společenství manželů. Ale setkávání se, společná modlitba a mnohdy i vzájemná pomoc, či rada, jsou určitě přínosem pro naše rodiny, pro každého z nás.

Jako "zodpovědný" za společenství manželů jsem někde mylně uveden já, Tomáš Špaňhel. Spíše bych řekl, že jsem pouze "styčným důstojníkem" bez velitelských ambicí, protože zodpovědní jsme všichni společně a hlavně každý sám za sebe.