Farní aktivity

Pastorační rada Ekonomická rada Výuka náboženství Ministranti Schola malá Schola velká Sbor Spolčo mladých Piškoti Poupátka Společenství manželů Živý růženec Farní zpravodaj Farní stránky Česká křesťanská akademie Animátoři mládeže Ostatní aktivity

Společenství manželů

Společenství manželů Vizovské farnosti se schází každé sudé úterý na naší faře ve 20 hodin. Setkání trvá většinou cca do 21:30 hod.

Program:

  • modlitba růžence
  • Slovo života daného měsíce, popř. četba úryvku Písma svatého
  • občas nějaká zkušenost ze života
  • popř. jen tak "kecání" o životě.

Společenství je otevřené pro všechny "účastníky života manželského", kteří mají chuť být občas spolu a sdělit si radosti i strasti všedních dnů. Schází se nás střídavě 5 - 20 a jsme věku různého, od cca. 30 do 50 let (ale hranice dány nejsou). Historie našeho společenství sahá nějakých 10 - 11 let zpátky.

Počet účastníků setkání a jeho náplň je do jisté míry také ovlivňována tím, kdo a jaké má narozeniny. V tomto případě je možno z fary ucítit závan koláčků a slivovice (i to patří k životu).

Možná se nedá ukázat na konkrétní akci ve farnosti, kterou by mělo "na triku" pouze společenství manželů. Ale setkávání se, společná modlitba a mnohdy i vzájemná pomoc, či rada, jsou určitě přínosem pro naše rodiny, pro každého z nás.

Jako "zodpovědný" za společenství manželů jsem někde mylně uveden já, Tomáš Špaňhel. Spíše bych řekl, že jsem pouze "styčným důstojníkem" bez velitelských ambicí, protože zodpovědní jsme všichni společně a hlavně každý sám za sebe.

© 2008 Římskokatolická farnost Vizovice :: Designed by Javora .O. :: Code by T. B. :: Administrace: Jiří Slezák
Děkujeme za bezplatný hosting firmě ZLINUX
Počídadlo přístupů: