Schola velká

Schola ve Vizovicích funguje odedávna, jen její složení se v průběhu času mění. V současné sestavě zpíváme od května 2006. Pravidelně se nás schází asi 10, příležitostně ale i dvojnásobně více. Jsou mezi námi žáci ZŠ, studenti středních a vysokých škol, ale i pracující. Věkové rozpětí scholy je přibližně 14 – 30 let.

Svým zpěvem doprovázíme nedělní mše svaté, většinu slavností a svátků, oslavy ve farnosti a na požádání také křty, svatby a pohřby.

Do našeho repertoáru patří především křesťanské písně z Hosany, Koinonie a dalších menších zpěvníků (ze setkání mládeže apod.). Zpěv doprovázíme hrou na kytary, ale také na housle, violu, zobcovou flétnu, basu a bongo.

Vizovická schola rozhodně nežije jen sama pro sebe. Někteří z nás se také zapojují do zpívání v chrámovém sboru či pomáhají vést malou scholu. Již několikátým rokem pod vedením Bětky Burgetové funguje společenství Poupátek a zastoupení máme i v děkanátní schole DĚS. Každoročně se účastníme Setkání schol Vizovického děkanátu ve Slušovicích.

Zkoušíme pravidelně před nedělní mší svatou a podle potřeby po domluvě také během týdne.

Zveme každého, kdo by se rád přidal a chtěl spolu s námi oslavovat Pána svým zpěvem! Přijď mezi nás v neděli v 7.45 na faru.

Kontakt:

• 721 985 449